Slavkovský štít
Slavkovský štít je veľkým lákadlom a častým cieľom návštevníkov Vysokých Tatier. Jeho „predsunutá“ poloha a vrchol nachádzajúci sa v nadmorskej výške 2452 metrov zabezpečuje unikátny výhľad na panorámu Vysokých Tatiera v prípade dobrého počasia na panorámu celých Centrálnych Karpát. V minulosti bol niektorými považovaný za najvyšší vrchol Vysokých Tatier a povesti hovoria, že následkom ťažkého zemetrasenia v roku 1662 časť jeho vrcholu sa odtrhlo a spadlo do Veľkej Studenej doliny.
Prvý zdokumentovaný výstup na vrchol Slavkovského štítu sa uskutočnil v roku 1664. Ďalší osud Slavkovského štítu bol výrazne ovplyvnený príchodom civilizácie do týchto končín a rozvojom rekračného a turistického podnikania: vznik rekreačnej osady Starý Smokovec koncom 18 storočia, vybudovanie turistických chát pod Hrebienkom a pri Slavkovských plieskach, budovaním turistických chodníkov a aj sprevádzkovaním pozemnej lanovky zo Starého Smokovca na Hrebienok v roku 1908. Existoval dokonca projekt na predĺženie pozemnej lanovky z Hrebienka až na vrchol Slavkovského štítu.
Na vrchol Slavskovského štítu vedie zo Starého Smokovca značený turistický chodník. Celkovú trasu je možné si skrátiť a výstup začať zo stanice pozemnej lanovky na Hrebienku. Značená turistická trasa je pomerne náročná a nudná, výstup prebieha cez „nekonečné“ sutinová svahy. V prípade, že máte záujem vystúpiť na vrchol Slavkovského štítu niektorou z viac zaujímavejších ale neoznačených trás, a nie ste registrovaným turistom s preukazom, tento výstup je možný iba v sprievode horského vodcu.