Zlatnícka dolina

Zlatnícka dolina je prímestské rekreačné stredisko, vzdialené iba 7 km od okresného mesta Skalica. Táto rekreačno-turistická oblasť je situovaná na úpätí Bielych Karpát v blízkosti hraníc s Českou republikou. Súčasťou rekreačného strediska je aj chatová oblasť so súkromnými chatami.

Rekreačná oblasť Zlatnícka dolina poskytuje počas celého roka možnosti ubytovania a stravovania, turistických vychádzok a iného športového vyžitia. V letnom období je pre verejnosť otvorené prírodné kúpalisko (50 m plavecký bazén, 25 m neplavecký bazén a detský bazén), niekoľkých tenisových kurtov, športové ihrisko na futbal či volejbal a tiež priestor na hru petang. Okolie Zlatníckej doliny je rajom pre milovníkov cykloturistiky a horskej cyklistiky.

Rekreačné možnosti v blízkosti Zlatníckej doliny pri Skalici v Bielych Karpatoch:

Turistické trasy a cyklotrasy v Bielych Karpatoch, rekreačné stredisko Zlatnícka dolina (letné prírodné kúpalisko, tenis, futbal, volejbal, petang, reštaurácia), priehrada Mlýnky (prírodné kúpanie, rybolov) – 3 km, mesto Skalica (Záhorské múzeum v Skalici, klasicistická Kalvária) – 6 km, vinné sklepy v Petrove a Strážnici (ČR) – 11 km, Hodonín (Zámeček, Masarykovo múzeum) – 19 km, Veselí nad Moravou (Baťov kanál, rybolov na rieke Morava, Okresná hvezdáreň) – 23 km, Kunovská priehrada (prírodné kúpanie, piesková pláž, športový areál, ,požičovňa lodiek, in-line a cyklotrasa, detské ihrisko, reštaurácia, bufet) – 30 km.

Zlatnícka dolina pri Skalici v Bielych Karpatoch
Zlatnícka dolina pri Skalici v Bielych Karpatoch

SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922