Trenčianske Teplice

Trenčianske Teplice je menšie kúpeľné mesto nachádzajúce sa v okrese Trenčín v západnej časti Slovenska. Situované je v juhozápadnej časti Strážovských vrchov pri vodnom toku Teplička. Počet obyvateľov dosahuje cca 4000.

Trenčianske Teplice sú známe najmä pre termálne Kúpele Trenčianske Teplice, ktoré sú zamerané na liečenie ochorení pohybového aparátu. Kúpele v Trenčianskych Tepliciach majú dlhodobú tradíciu a nadpriemerné liečebné výsledky. Miestne termálne pramene boli pravdepodobne známe už na začiatku nášho letopočtu. Rozmach kúpeľníctva začal v 18. storočí, keď kúpele v Trenčianskych Tepliciach patrili medzi najvýznamnejšie kúpele v Rakúsko-Uhorsku. Dnes sú termálne pramene a kúpeľníctvo v Trenčianskych Tepliciach organizované pod hlavičkou spoločnosti Kúpele Trenčianske Teplice.

Počas hlavnej kúpeľnej sezóny sa v meste organizujú rôzne kultúrne podujatia a na kúpeľnej dvorane hrá živá alebo reprodukovaná hudba. Trenčianske Teplice je tiež miestom konania Medzinárodného filmového festivalu Art Film Fest.

Pre širokú verejnosť (aj pre nekúpeľných hostí) je k dispozícii vonkajší termálny bazén Grand, s rozmermi 25 x 10 m a termálnou vodou s teplotou 28 až 31 stupňov Celzia.

Trenčianske Teplice
Trenčianske Teplice

SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922