Pliešovce

Obec Pliešovce je situovaná v južnej časti Pliešovskej kotliny v okrese Zvolen. K obci patria aj priľahlé lazy Lonec, Zálužok, Podjavorie, Zaježová, Lášťok, Podhánková, Siele, Uhliská, Neresnica, Zamlyn a Zábava. Nadmorská výška obce je približne 400 metrov.

Obec Pliešovce je ohraničená horským hrebeňom vyhasnutého vulkánu Javoria (1 044 metrov nad morom) na východe, na západe Štiavnickými vrchmi, na juhu Krupinskou vrchovinou a na severe dolinou Hrona.

Turistický ruch a rekreačné aktivity v obci sú sústredené najmä do oblasti vodnej nádrže Pliešovce, ktorá bola vybudovaná ako prietočná na toku Krupinice. Vodná nádrž je vhodná na prírodné kúpanie a rybolov.

Pliešovce sú známe najmä pre Podjavorské folklórne slávnosti (festival folklórnych súborov a skupín), ktoré sa každoročne konajú v Pliešovciach od roku 1997 v mesiaci jún.

Rekreačné možnosti v blízkosti obce Pliešovce:

LETO: turistické trasy a cyklotrasy v Štiavnických vrchoch, rybník v Pliešovciach (prírodné kúpanie, rybolov) – 2 km, letné kúpalisko v Krupine – 17 km, vodná nádrž Krupina (prírodné kúpanie, rybolov) – 18 km, Zvolenská priehrada (prírodné kúpanie, rybolov, člnkovanie) – 22 km, Kúpele Kováčová – 27 km, Holidaypark Kováčová – 27 km, Kúpele Sliač – 30 km.

ZIMA: miestne lyžiarske vleky Tôčky – 5 km, Dačov Lom – 12 km, Očová – 30 km, Skicentrum Košútka – 44 km.

TURISTICKÉ ATRAKCIE: Bezekov ranč (jazda na koňoch) – 3 km, Múzeum Andreja Sládkoviča v Krupine – 18 km, mesto Zvolen (Zvolenský zámok, Pustý hrad, Lesnícke a drevárske múzeum Zvolen) – 25 km, hrad Antol – 28 km.

Pliešovce
Pliešovce
SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922