Párnica

Obec Párnica sa nachádza v údolí rieky Orava na ceste z Kraľovian do Dolného Kubína v nadmorskej výške 458 metrov. Párnica je obklopená na severe a západe pohorím Malá Fatra a na východnej strane masívom Oravskej vrchoviny. Obec tvorí križovatku ciest smerom na rázovité obce Zázrivá a Terchová. Súčasťou katastra obce Párnica je aj vyhliadkový vrchol Veľký Rozsutec s nadmorskou výškou 1610 metrov. Párnica je súčasťou okresu Dolný Kubín v Žilinskom kraji.

Z pohľadu rekreačných možností Párnica plní funkciu strediskovej obce s bohatými možnosťami rekreácie, dovolenky, turistiky a výletov do okolia. Jednou z najvýznamnejších dovolenkových atrakcií je rekreačné stredisko Šport Centrum Lučivná, vzdialené od Párnice iba 4 km, ktoré v zimnom období je prevádzkované ako lyžiarske stredisko Ski Šport Centrum Lučivná.

Pohorie Malá Fatra poskytuje bohatú ponuku turistického a cykloturistického vyžitia v zimnom aj letnom období. V blízkom okolí obce prechádza niekoľko turistických trás rôznych obtiažností, ktoré zabezpečia športové vyžitie pre aktívnych ale aj príležitostných milovníkov turistiky a hôr.

Vyznavači zjazdového ale aj bežeckého lyžovania iste ocenia blízkosť jedného z najznámejších slovenských lyžiarskych stredísk Vrátna Free Time Zone, ktoré sa nachádza iba 12 km od obce Párnica. Milovníkom aquaparkov a kúpania dávame do pozornosti relaxačné a kúpeľno-rekreačné centrum Aquapark AquaRelax Dolný Kubín, iba 8 km od Párnice.

Ubytovanie v obci Párnica je možné prevažne v samostatných chalupách, dreveniciach a dostupné je aj ubytovanie v súkromí rodinných domov. V obci je k dispozícii reštauračné zariadenie a základná vybavenosť.

Rekreačné možnosti v okolí obce Párnica na Orave v Malej Fatre:

LETO: turistické trasy a cyklotrasy v Malej Fatre (Chleb, Veľký Fatranský Kriváň, Malý Fatranský Kriváň, Veľký Rozsutec, Malý Rozsutec, Minčol, Poludňový grúň, Grúň, Diery), Párnické jazerá (rybolov), letné športové aktivity strediska Šport centrum Lučivná – 4 km, Aquapark AquaRelax Dolný Kubín – 8 km, Vodný svet a relaxačné centrum Terchovec v Terchovej (športová hala, squash, bowling, biliard, plavecko-relaxačný bazén s dĺžkou 17,5 m, detský bazén, masážno-relaxačný bazén, vaňové vírivky, fínske sauny, parná sauna, masáže) – 20 km, Vodný park Bešeňová – 37 km.

ZIMA: lyžiarske strediská Šport centrum Lučivná – 4 km, Ski centrum Kuzmínovo-Dolný Kubín – 9 km, Ski Park Kubínska hoľa – 12 km, Vrátna Free Time Zone – 21 km, Ski centrum Kozinec-Zázrivá – 12 km, Ski Park Racibor-Oravský Podzámok – 17 km, Ski Gavurky-Terchová – 20 km, bežkárske trate – 4 km, vlek pre deti – 4 km.

TURISTICKÉ ATRAKCIE: rázovitá obec Zázrivá – 12 km, Borická mláka – 12 km, termálne jazero Rojkov – 10 km, Šútovské vodopády – 15 km, obec Terchová (rázovitá obec, Múzeum J. Jánošíka, Jánošíkove diery) – 20 km, Oravský Podzámok (Oravský hrad, Oravské vlastivedné múzeum) – 17 km.

Párnica
Párnica

SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922