Oščadnica

Oščadnica je obec situovaná približne 9 km od okresného mesta Čadca na Kysuciach, pod masívom vrcholu Veľká Rača (1236 metrov nad morom), ktorý je najvyšším vrcholom pohoria Kysucké Beskydy.

Oščadnica patrí medzi najznámejšie slovenské centrá zimného aj letného turistického ruchu. Charakteristická je prvkami kopaničiarskeho a valašského osídlenia s množstvom pôvodných objektov ľudovej architektúry. Oščadnica je rozložená v doline okolo potoka Oščadničianka a jej súčasťou je 22 osád.

Oščadnica ako rekreačné centrum je vyhľadávanou lokalitou najmä pre lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača-Oščadnica, ktoré v letnom období pôsobí ako letné centrum Sunparadise Veľká Rača Oščadnica. Priamo v strede obce sa nachádza lyžiarske stredisko Športcentrum Oščadnica.

V okolí Oščadnice je množstvo výborne značených lesných ciest a chodníkov, ktoré sú vhodné na pešiu turistiku i cykloturistiku. Lokalita je vhodná i na zber lesných plodov rastúcich v ihličnatých, prevažne smrekových lesoch.

Rekreačné možnosti v blízkosti obce Oščadnica:

LETO: turistické trasy a cyklotrasy v Kysuckých Beskydách (Kysucká magistrála, Dedovka, Lalíky, Veľká Rača, Krásno nad Kysucou, vodná nádrž Nová Bystrica), Sunparadise Veľká Rača Oščadnica (bobová dráha, lanový park, detský lanový park, lezecká stena, trampolíny, kolobežky, zjazd na bicykli, aquazorbing, lukostreľba) – 7 km, Wellness centrum hotela Marlene v Oščadnici (aj pre neubytovaných hostí), mesto Čadca (krytý a detský bazén, fitness, solárium) – 9 km, vodná nádrž Nová Bystrica (prírodné kúpanie, rybolov) – 23 km.

ZIMA: lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica – 7 km, miestne lyžiarske vleky Športcentrum Oščadnica – v centre obce Oščadnica, Skalité-Serafínov – 13 km, Ski Čierne (Zlatá Kačka) – 16 km, Turzovka – 23 km, bežkárske trate – pri chate, svah pre deti – v obci.

TURISTICKÉ ATRAKCIE: Oščadnický kaštieľ (expozícia Kysuckej galérie), Kysucká galéria v Čadci – 9 km, Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke – 25 km, Korňa (pútnické miesto Živčáková, ľudová architektúra v osade U Gajdoši, korňanský ropný prameň) – 27 km, Vysoká pod Kysucou (Pamätná izba kozmonauta E. Cernana) – 30 km, Klokočov (Klokočovské skaly, Národná prírodná rezervácia Malý Polom, skalné pereje na riečke Predmieranka) – 30 km.

Oščadnica
Oščadnica

SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922