Mlynčeky

Obec Mlynčeky sa nachádza približne 5 km od mesta Kežmarok v Prešovskom kraji v regióne Spiš. Situovaná je v nadmorskej výške 687 metrov a je to jedna z najmladších obcí regiónu.

Obec Mlynčeky sa nachádza na mieste bývalej kúpeľnej osady, ktorá vznikla prebudovaním starého vodného mlynu a v časoch najväčšieho rozkvetu pozostávala z niekoľkých budov v ktorých sa poskytovalo ubytovanie. Po požiari na konci 19 storočia letovisko začalo pustnúť a toho využili zástupcovia 6 rodín z Ždiaru, ktorí sa vrátili z Ameriky, a dohodli sa s majiteľom na odkúpení pustnúceho letoviska a okolitých pozemkov. Týchto 6 rodín sa tu usadilo a vytvorili základ dnešnej obce. Samotná osada bola až do roku 1956 súčasťou Kežmarku.

Rekreačné možnosti v blízkosti obce Mlynčeky:

LETO: turistické trasy a cyklotrasy (región Spiš, Belianske Tatry, Vysoké Tatry, Spišská Magura, Pieniny a Slovenský raj), Tatranská Kotlina (cyklochodník s dĺžkou 10 km vhodný pre bicykle aj kolieskové korčule, jazda na koni, sauna) – 11 km, Termálne kúpalisko Thermal Park Vrbov – 13 km, obec Ždiar (rázovitá obec, jazda na koňoch, jazda na konských vozoch a kočoch, náučný chodník Monkova dolina – Široké sedlo – Kopské sedlo) – 18 km, Tatranská Lomnica (lanovky na Skalnaté pleso a Lomnický štít, krytý bazén, detský bazén, sauna, Golfový areál Black Stork vo Veľkej Lomnici) – 18 km, AquaCity Poprad – 22 km.

ZIMA: miestne lyžiarske stredisko Mlynčeky, Ski Štart Kežmarok – 6 km, lyžiarske strediská Skicentrum Strachan-Ždiar, Skicentrum Strednica-Ždiar – 18 km, Bachledka Ski & Sun – 18 km, Ždiar Ski Deny – 18 km, Tatranská Lomnica – 18 km, Starý Smokovec – 24 km, Park Snow Štrbské Pleso – 40 km, svah pre deti – pri obci, bežkárske trate (Lomnický okruh) – 17 km, Ždiar (jazda na saniach ťahaných koňmi, jazda na snežných skútroch) – 18 km.

TURISTICKÉ ATRAKCIE: mesto Kežmarok (mestský hrad Kežmarok, drevený artikulárny kostol) – 6 km, Múzeum Spišská Belá – 10 km, Belianska jaskyňa – 12 km, Kaštieľ Strážky – 16 km, Tatranská Lomnica (Múzeum TANAPu Tatranská Lomnica, paintball, bobová dráha, tenis, klzisko, lanová dráha na Lomnický štít) – 18 km, splav Dunajca – 40 km, Spišský hrad – 50 km.

SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922