Liptovský Michal

Obec Liptovský Michal sa nachádza v nízkotatranskej časti Liptovskej kotliny pri rieke Váh, v turistickom regióne Liptov. Situovaná je východným smerom, vo vzdialenosti 13 km, od okresného mesta Ružomberok.

Liptovský Michal je malá obec, často slúžiaca ako východisko pre využívanie turistických a rekreačných vymožeností regiónu Liptov. Vo vzdialenosti 1 km od Liptovského Michala sa nachádza stredisková obec Bešeňová, s jedným z najznámejších termálnych kúpalísk – Vodný park Bešeňová. Z Liptovského Michala je možné absolvovať cykloturistické výlety do blízkeho i vzdialeného okolia.

V blízkosti obce sa nachádza vodná nádrž Bešeňová, ktorá slúži ako vyrovnávacia vodná nádrž pre vodné dielo Liptovská Mara. Jej rekreačné využitie je obmedzené, nakoľko je tam zakázané kúpanie a rybolov je povolený iba z brehu a aj to iba bez privlastnenia úlovku.

Územie obce bolo pravdepodobne osídlené už v mladšej dobe kamennej (sídlo lužickej kultúry). Počas veľkomoravskej ríše sa tu nachádzalo slovanské sídlisko. Prvá písomná zmienka o obci je z 13. storočia. Pre návštevníkov Liptovského Michala je zaujímavý gotický kostol svätého Michala a drevená zvonica ako pamiatka ľudového staviteľstva zo 17. storočia.

Rekreačné možnosti v blízkosti obce Liptovský Michal:

LETO: turistické trasy a cyklotrasy v Západných Tatrách a Nízkych Tatrách (vyhliadkové vrcholy ĎumbierChopok), Vodný park Bešeňová – 1 km, Bešeňovská nádrž – 1 km, priehrada Liptovská Mara (prírodné kúpanie, rybolov, člnkovanie) – 4 km, Kúpele Lúčky – 6 km, Aqua-Vital Park Lúčky – 6 km, termálne jazierko Kalameny – 6 km, Aquapark Tatralandia – 9 km, Bike Park Malinô Brdo (zjazdové bicyklovanie, horské terénne kolobežky, horská cyklistika, lanová dráha) – 13 km, letné atrakcie rekreačného strediska Jasná-Nízke Tatry – 28 km.

ZIMA: lyžiarske strediská Ski Park Ružomberok – 13 km, Fun Park Žiarce-Pavčina Lehota – 21 km, Opalisko-Závažná Poruba – 22 km, Ski Javorovica-Jánska dolina – 22 km, Ski Park Kubínska hoľa – 26 km, Jasná-Chopok Sever – 28 km, lokálne lyžiarske vleky Lúčky, Turík, Partizánska Ľupča, Prosiek.

TURISTICKÉ ATRAKCIE: Bešeňovské travertíny – 1,5 km, lúčanský travertínový vodopád – 6 km, Liptovský hrad – 7 km, Kvačianska a Prosiecka dolina – 11 km, drevený artikulárny kostol Svätý Kríž – 13 km, hrad Likava – 13 km, mesto Liptovský Mikuláš (Mikulášska mučiareň, Múzeum Janka Kráľa, Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Župný dom, Galéria P. M. Bohúňa, areál vodných športov) – 17 km, horská bobová dráha Pavčina Lehota – 21 km, obec Demänovská dolina – 21 km, Demänovská jaskyňa slobody – 23 km, Demänovská ľadová jaskyňa – 25 km, pamiatková rezervácia ľudovej architektúry Vlkolínec – 24 km.

Liptovský Michal
Liptovský Michal
SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922