Liptovský Ján

Obec Liptovský Ján sa nachádza v okrese Liptovský Mikuláš v Žilinskom kraji. Situovaná je na začiatku Jánskej doliny, medzi vrchmi Poludnica a Smrekovica, v údolí potoka Štiavnica, v pohorí Nízke Tatry.

Liptovský Ján je vyhľadávaným miestom rekreácie, turistiky a oddychu, najmä pre historickú architektúru, termálne pramene, letné termálne kúpalisko Termal Raj, ako aj vynikajúce turistické a cykloturistické podmienky. Novodobá história obce je spätá s Jánskou dolinou, ktorá je jedným z centier rekreácie a oddychu v Národnom Parku Nízke Tatry. V Jánskej doline je prevádzkované lyžiarske stredisko Ski Javorovica-Jánska dolina.

Okolie obce Liptovský Ján je charakteristický množstvom ubytovacích kapacít rôznych druhov a kategórií, od hotelového ubytovania, cez chaty, chalupy až po ubytovanie v súkromí. Samotná Jánska dolina je strediskom chatárčenia s množstvom súkromných chát zasadených do lesného prostredia.

Rekreačné možnosti v blízkosti obce Liptovský Ján:

LETO: turistické trasy a cyklotrasy v Nízkych Tatrách (Jánska dolina, vyhliadkové vrchy Poludnica, ĎumbierChopok a Krakova hoľa), rekreačné možnosti obce Liptovský Ján (termálny prameň Kaďa, letné termálne kúpalisko Termal Raj, pitný minerálny prameň Teplica, krytá plaváreň s minerálnou vodou v hoteli Sorea Máj), priehrada Liptovská Mara (prírodné kúpanie, rybolov, člnkovanie) – 10 km, Aquapark Tatralandia – 12 km, Vodný park Bešeňová – 23 km, letné atrakcie strediska Jasná-Nizke Tatry – 25 km.

ZIMA: lyžiarske strediská Ski Javorovica-Jánska dolinaOpalisko-Závažná Poruba – 7 km, Ski Iľanovo-Košútovo – 10 km, Ski areál Žiar-Dolinky – 12 km, Fun Park Žiarce-Pavčina Lehota – 14 km, Jasná-Chopok Sever – 25 km, svah pre deti – pri obci, bežkárske trate – pri obci.

TURISTICKÉ ATRAKCIE: historické objekty obce Liptovský Ján, Jánska dolinaStanišovská jaskyňa – 2 km, hrad Liptovský Hrádok – 7 km, mesto Liptovský Mikuláš (Mikulášska mučiareň, Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Župný dom, areál vodných športov, Galéria P. M. Bohúňa, Múzeum Janka Kráľa) – 7 km, Múzeum liptovskej dediny v Pribyline – 12 km, horská bobová dráha Pavčina Lehota – 14 km, Demänovská dolina (Demänovská jaskyňa slobodyDemänovská ľadová jaskyňa) – 21 km.

Liptovský Ján
Liptovský Ján
SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922