Liptovské Revúce

Liptovské Revúce je obec v okrese Ružomberok a nachádza sa medzi okresným mestom Ružomberok a rekreačným strediskom Donovaly pod vrcholmi Veľkej Fatry . Situovaná je juhozápadným smerom od obce Liptovská Osada vo vzdialenosti približne 5 km, mimo hlavného cestného ťahu Ružomberok – Donovaly.

V Liptovských Revúcach je prevázdkované známe lyžiarske stredisko Ski Fun Liptovské Revúce.

Každoročne sa začiatkom augusta v obci organizuje tradičná súťaž vo varení a jedení bryndzových halušiek „Revúcke bryndzové halušky“. Súčasťou programu súťaže sú ukážky tradičnej výroby ovčieho syra, práce remeselníkov, rôzne detské atrakcie a prehliadka Revúckych dolín konským povozom.

Posledný augustový víkend sa uskutočňuje tradičný výstup na vyhliadkový vrchol Ploská s nadmorskou výškou 1531 metrov. Z Liptovských Revúc vedie na Ploskú turistický chodník. Vyhliadkový vrchol Ploská je súčasťou hlavného hrebeňa Veľkej Fatry a je z neho možný kruhový výhľad.

Vzhľadom na priaznivé umiestnenie obce mimo hlavného cestného ťahu a zároveň v jeho blízkosti, pričom obec je obklopená horským prostredím sú Liptovské Revúce vyhľadávaným lokálnym rekreačným centrom s bohatými možnosťami ubytovania. K dispozícii sú chaty, chalupy, drevenice, penzióny a ubytovanie je možné aj súkromí rodinných domov.

Rekreačné možnosti v blízkosti obce Liptovské Revúce:

Rekreácia:
LETO: turistické a cykloturistické trasy vo Veľkej Fatre (Revúcka, Lúžňanská a Ľubochnianska dolina) a Nízkych Tatrách, služby poskytované v rekreačnom stredisku Donovaly (krytý bazén, sauna, wellness, fitness, masáže) – 19 km, Bike Park Malinô Brdo (zjazdové bicyklovanie, horské terénne kolobežky, horská cyklistika, lanová dráha) – 24 km, priehrada Hrabovo (prírodné kúpanie, rybolov) – 26 km, Vodný park Bešeňová – 31 km, Kúpele Lúčky – 34 km, Aqua-Vital Park Lúčky – 34 km.

ZIMA: lyžiarske strediská Ski Fun Liptovské RevúcePark Snow Donovaly – 19 km, Ski Park Ružomberok – 24 km, miestne lyžiarske vleky Liptovská Osada a Liptovská Lúžna, trasy pre bežkovanie – v okolí.

TURISTICKÉ ATRAKCIE: pamiatková rezervácia ľudovej architektúry Vlkolínec – 14 km, prameň minerálnej vody Jozef (bývalé Kúpele Korytnica) – 15 km, atrakcie rekreačného strediska Donovaly (rozprávkový svet Habakuky, paragliding, bowling, jukebox-karaoke, laserová strelnica, vyhliadkové lety balónom) – 19 km, mesto Ružomberok (Galéria Ľudovíta Fullu a Liptovské múzeum v Ružomberku) – 23 km, hrad Likava – 25 km.

Liptovské Revúce
Liptovské Revúce

SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922