Krásno nad Kysucou

Krásno nad Kysucou je najmladšie slovenské mesto a nachádza sa v okrese Čadca v Žilinskom kraji. Situované je na sútoku riek Kysuca a Bystrica v nadmorskej výške 384 metrov nad morom a obklopujú ho pohoria JavorníkyKysucké Beskydy. Krásno nad Kysucou je považované za jedno z najdôležitejších usadlostí v regióne Kysuce.

Krásno nad Kysucou je známe najmä pre skutočnoť, že v roku 1712 tu mal sídlo známy slovenský zbojník Jánošík. V tomto meste sa narodili aj zbojnícki bratia Šustekovci, z ktorých Mikuláš je považovaný za zradcu a zodpovedného za dolapenie zbojníckych kamarátov Jánošíka a Uhorčíka.

Rekreačné možnosti mesta Krásno nad Kysucou sú spojené najmä s okolitými pohoriami JavorníkyKysucké Beskydy, ktoré poskytujú ideálne podmienky na turistické a cykloturistické vychádzky, vzhľadom na ich široké horské a málo členité svahy s úzkymi a hlbokými dolinami.

Milovníci zjazdového aj bežeckého lyžovania ocenia blízkosť jedného z najznámejších slovenských lyžiarskych stredísk Snowparadise Veľká Rača Oščadnica, ktoré je v letnom období využívané ako letný park zábavy a adrenalínu Sunparadise Veľká Rača Oščadnica. V okolí mesta Krásno nad Kysucou a nachádza viacero lyžiarskych vlekov lokálneho významu.

Rekreačné možnosti v blízkosti mesta Krásno nad Kysucou:

LETO: turistické trasy a cyklotrasy v Kysuckých Beskydách (Kysucká magistrála, Dedovka, Lalíky, Veľká Rača, Krásno nad Kysucou, vodná nádrž Nová Bystrica) a Javorníkoch, prírodné kúpanie v riekach Bystrica a Kysuca, zber lesných plodov, Sunparadise Veľká Rača Oščadnica (bobová dráha, lanový park, detský lanový park, lezecká stena, trampolíny, kolobežky, zjazd na bicykli, aquazorbing, lukostreľba) – 8 km, rybolov na dolnom toku rieky Kysuca (kaprový lovný revír s výskytom hlavátky), mesto Čadca (krytý a detský bazén, fitness, solárium) – 11 km, vodná nádrž Nová Bystrica (prírodné kúpanie, rybolov) – 19 km, rekreačné stredisko Snow Sun Horný Vadičov (lezecká stena, lanovka, zorbing, letný tubing, tini park, detský kolotoč, multifunkčné ihrisko) – 21 km.

ZIMA:lyžiarske strediská Snowparadise Veľká Rača Oščadnica – 8 km, Športcentrum Oščadnica – v centre obce Oščadnica – 8 km, Ski Považský Chlmec – 20 km, Snow Sun Horný Vadičov – 21 km, miestne lyžiarske vleky Ski Šerkov-Ochodnica – 8 km, Veľké Ostré-Radoľa – 13 km.

TURISTICKÉ ATRAKCIE: mesto Krásno nad Kysucou (farský kostol sv. Ondreja, kamenný most Blažkov) Oščadnický kaštieľ (expozícia Kysuckej galérie) – 8 km, Kysucká galéria v Čadci – 11 km, Budatínsky zámok – 20 km, Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke – 21 km, Korňa (pútnické miesto Živčáková, ľudová architektúra v osade U Gajdoši, korňanský ropný prameň) – 31 km, Vysoká pod Kysucou (Pamätná izba kozmonauta E. Cernana) – 32 km, Klokočov (Klokočovské skaly, Národná prírodná rezervácia Malý Polom, skalné pereje na riečke Predmieranka) – 32 km.

Krásno nad Kysucou
Krásno nad Kysucou

SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922