Demänovská Dolina

Demänovská Dolina je obec situovaná v jednej z najznámejších a najnavštevovanejších dolín na Slovensku – v Demänovskej doline. Demänovská dolina je súčasťou pohoria Nízke Tatry nachádzajúca sa približne 3 km južne od okresného mesta Liptovský Mikuláš. Je súčasťou Národného parku Nízke Tatry a tiahne sa v dĺžke 16 km od hlavného masívu Nízkych Tatier medzi vrcholmi ĎumbierChopok, Krúpova hoľa a Dereše smerom do Liptovskej kotliny.

Obec Demänovská Dolina je spájaná najmä s cestovným ruchom a letnými i zimnými rekreačnými aktivitami. Na jej konci je situované najznámejšie lyžiarske stredisko na Slovensku – Jasná Nízke Tatry. Obec je zaujímavá aj pre unikátny Demänovský jaskynný systém, ktorého súčasťou je Demänovská jaskyňa slobody a Demänovská ľadová jaskyňa.

V letnom období si na svoje prídu vyznavači pešej turistiky, cykloturistiky, adrenalínového bicyklovania a sklalolezenia. Okolité atrakcie a rekreačné možnosti regiónu Liptov ponúkajú možnosť jednodňových výletov s návratom späť do ubytovania v Demänovskej Doline.

Nádherná tatranská príroda, unikátne scenérie a množstvo turistických chodníkov umožnili Demänovskej Doline stať sa vyhľadávaným strediskom cestovného ruchu. K dispozíí je tu množstvo ubytovacích možností všetkých typov a kategórií, od luxusných hotelových zariadení, cez chaty, chalupy, drevenice, bungalovy až po ubytovanie v súkromí.

Rekreačné možnosti v blízkosti obce Demänovská Dolina:

LETO: turistické trasy a cyklotrasy v Nízkych Tatrách (vyhliadkový vrch Chopok a Ďumbier, Demänovská dolina, Vrbické pleso), letné atrakcie strediska Jasná-Nízke Tatry, Tarzánia (lanová dráha), Horská bobová dráha (Pavčina Lehota) – 3 km, krytý a detský bazén (Liptovský Mikuláš) – 8 km, Aquapark Tatralandia – 11 km, priehrada Liptovská Mara (prírodné kúpanie, rybolov, člnkovanie) – 11 km, Vodný park Bešeňová – 21 km, Kúpele Lúčky – 29 km, Aqua-Vital Park Lúčky – 29 km, termálne jazierko v Kalamenoch – 29 km.

ZIMA: lyžiarske strediská Jasná-Chopok SeverJasná-Chopok Juh, Fun Park Žiarce (Pavčina Lehota) – 3 km, Opalisko-Závažná Poruba – 13 km, Ski Liptovský Ján-Javorovica (4 lyžiarske vleky, 5 zjazdoviek) – 14 km, bežkárske trate – v Demänovskej doline.

TURISTICKÉ ATRAKCIE: Demänovská jaskyňa slobodyDemänovská ľadová jaskyňa, mesto Liptovský Mikuláš (Galéria P. M. Bohúňa, Župný dom, Múzeum Janka Kráľa, Mikulášska mučiareň, Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva) – 8 km, Svätý Kríž (drevený artikulárny kostol) – 15 km, Jánska dolina – 15 km, Liptovský hrad – 21 km, Kvačianska a Prosiecka dolina – 23 km, Múzeum liptovskej dediny v Pribyline – 25 km.

Demänovská Dolina
Demänovská Dolina
SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922