Braväcovo

Obec Braväcovo je situovaná na južnej strane pohoria Nízke Tatry v okrese Brezno na Horehroní, v nadmorskej výške 650 metrov. Nachádza sa približne 2 km severne od centra obce Beňuš. Okresné mesto Brezno je vzdialené 12 km.

Táto rázovitá horehronská obec je typická množstvom zachovalých dreveníc, ktoré sa zväčša využívajú na rekreačné účely. Obec vznikla ako drevorubačská osada na konci 16. storočia. Jej názov je pravdepodobne odvodený od diviakov (Bravov), ktoré sa hojne zdržiavali v miestny močiaroch a bažinách.

Braväcovo je zaujímavé pre zachovalú tatranskú prírodu, ktorá nie je poznačená masívnym rekreačným a turistickým ruchom ako severná strana Nízkych Tatier. Z obce vedie priamy turistický chodník na najvyšší okolitý vrchol Beňuška (1544 m n.m.) s pokračovaním na horský priechod Čertovica. Okrem turistických a cykloturistických možností sú okolité lúky priam ideálne na bežecké lyžovanie. V blízkosti obce sa nachádza niekoľko známych lyžiarskych a rekreačných stredísk.

Rekreačné možnosti v blízkosti obce Braväcovo:

LETO: turistické trasy a cyklotrasy v Nízkych Tatrách (vyhliadkové vrcholy ĎumbierChopok) a Slovenskom Rudohorí, letný bazén v neďalekom penzióne – 100 m (prístupný aj pre neubytovaných hostí), jazero Krpáčovo (prírodné kúpanie, rybolov) – 28 km, Kúpele Brusno – 35 km.

ZIMA: lyžiarske strediská Polomka – Bučník – 8 km, Ski Mýto pod Ďumbierom – 17 km, Ski Čierny Balog – 20 km, Ski Tále – 23 km, Ski Čertovica – 28 km, STIV Čertovica – 28 km, Jasná-Chopok Juh – 28 km.

TURISTICKÉ ATRAKCIE: Bystrianska jaskyňa – 18 km, rázovitá obec Čierny Balog – 20 km, Čiernohronská železnica – 20 km, Lesnícky skanzen – 20 km, Dobročský prales – 20 km, rekreačné aktivity strediska Tále (golfové ihrisko, lanový park Tarzánia, prírodné kúpalisko, minigolf, jazda na koni, wellness) – 23 km, Jaskyňa mŕtvych netopierov – 25 km, Ľupčiansky hrad – 43 km.

Braväcovo
Braväcovo

SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922