Vrátna Free Time Zone

Lyžiarske stredisko Vrátna Free Time Zone je jedno z TOP lyžiarskych stredíska na Slovensku. Situované je v Národnom parku Malá Fatra, neďaleko rázovitej obce Terchová. Vynikajúcu dostupnosť lyžiarskeho strediska zabezpečujú pravidelné skibusy zo Žiliny, ktorá je dopravným (železničným aj cestným) uzlom regiónu. Lyžiarske stredisko sa nachádza v nadmorskej výške 600 až 1709 metrov nad morom.

K dispozícii je celkovo 14 km lyžiarskych zjazdoviek všetkých obtiažností, 15 lyžiarskych vlekov a 2 lanovky s celkovou prepravnou kapacitou 11 498 osôb za hodinu. Takmer 7,5 km lyžiarskych zjazdoviek je v prípade potreby zasnežovaných technickým snehom a 1,5 km lyžiarskych zjazdoviek je vybavených umelým osvetlením. Výborné podmienky poskytuje stredisko aj pre vyznavačov bežeckého lyžovania, pripravených je 22 km bežkárskych tratí. Lyžiarske stredisko Vrátne Free Time Zone je organizačne rozdelené na dve časti: Starý dvor a Chleb.

Lokalita Starý dvor je vstupnou bránou do lyžiarskeho strediska a zahŕňa 4 strediská: Paseky, Tížinka, Poludňový Grúň, a Príslop.

Stredisko Paseky je ideálnym miestom pre rodinnú lyžovačku. Nachádza sa v nadmorskej výške 614 až 1000 metrov. Dominantou je 4-miestna sedačková lanovka, k dispozícii sú ešte 3 lyžiarske vleky a detský vlek. Celková prepravná kapacita je 4000 osôb za hodinu. Lyžiarske zjazdovky v celkovej dĺžke 3,3 km sú určené pre všetky kategórie lyžiarov a sú v celej dĺžke zasnežované technickým snehom. Samozrejmosťou je bezplatné parkovisko, lyžiarske a snowboardové školy, požičovne lyžiarskej výstroje, reštaurácia, ski bar a dva bufety.

Stredisko Tížinka sa nachádza v nadmorskej výške 600 až 700 metrov. Vzhľadom na nenáročné juhovýchodné svahy je určené pre najmenších a začínajúcich lyžiarov a snowboardistov. Dva lyžiarske vleky majú celkovú prepravnú kapacitu 1200 osôb za hodimu. Súčasťou strediska je bezplatné parkovisko.

Stredisko Poludňový Grúň je situované v nadmorskej výške 920 až 1260 metrov. Prístupné je zo strediska Paseky 4-miestnou sedačkovou lanovkou a následne prepojovacím vlekom s dĺžkou 160 metrov. K dispozícii sú 4 vleky s prepravnou kapacitou 2600 osôb za hodinu a 2 km lyžiarskych zjazdoviek strednej a ľahkej obtiažnosti. V stredisku sa nachádza chata s reštauráciou. Stredisko je zaujímavé nádherným výhľadom na masív Veľkého a Malého Rozsutca.

Stredisko Príslop sa nachádza v nadmorskej výške 625 až 900 metrov. K dispozícii je jeden lyžiarsky vlek s prepravnou kapacitou 1140 osôb za hodimu a dve zjazdovky s celkovou dĺžkou 2 km. Zjazdovky sú strednej obtiažnosti a v celej dĺžke sú zasnežované technickým snehom. Stredisko je obľúbené hlavne u snowboardistov, ale vhodné je aj pre rodinnú lyžovačku. Súčasťou strediska je menšie bezplatné parkovisko a bufet.

Lokalita Chleb je určená pre náročných lyžiarov a snowboardistov. Lokalita Chleb zahŕňa strediská Chleb a Oštiepková mulda. Vzhľadom na vysokú nadmorskú výšku je stredisko ideálne aj na jarnú lyžovačku.

Stredisko Chleb sa vyznačuje náročnými lyžiarskymi zjazdovkami v nadmorskej výške 750 až 1494 metrov. Vybavené je modernou 8-miestnou kabínkovou lanovkou s dĺžkou 1950 metrov a prepravnou kapacitou 900 osôb za hodinu. Vrcholová stanica lanovky končí tesne pod hrebeňom Malej Fatry a poskytuje nádherný panoramatický výhľad na okolité vrcholy. Lyžiarska zjazdovka 2 km dlhá je severne orientovaná a dosahuje prevýšenie až 750 metrov. Určená je pre náročných a extrémnych lyžiarov. V stredisku je k dispozícii aj lyžiarsky vlek s dĺžkou 300 metrov.

Stredisko Oštiepková mulda je situované vo vzdialenosti 100 metrov od vrcholovej stanice kabínkovej lanovky Chleb. Dopravu zabezpečuje vlek typu „kotva“. Lyžiarska zjazdovka je severne orientovaná určená pre náročných lyžiarov.

Lyžiarske stredisko Vrátna Free Time Zone
Lyžiarske stredisko Vrátna Free Time Zone
SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922