Ski Park Ružomberok

Lyžiarske stredisko Ski Park Ružomberok sa nachádza v prírodnom prostredí Veľkej Fatry a je situované neďaleko mesta Ružomberok v Hrabovskej doline. Mestská časť Hrabovo je od centra Ružomberka vzdialená iba 2 km, pričom z Hrabova vedie do strediska (na Malinô Brdo) 8-miestna kabínková lanovka. Automobilová doprava v rekreačnom stredisku je regulovaná interným predpisom mesta Ružomberok (viď. náš príspevok Doprava v Ski Park Ružomberok).

Lyžiarske stredisko Ski Park Ružomberok je považované za jedno z najmodernejších lyžiarskych stredíska na Slovensku a je známe vysokým štandardom služieb. Výhodou je aj vynikajúca dostupnosť vďaka hlavnému cestnému ťahu Žilina – Poprad.

V lyžiarskom stredisku Ski Park Ružomberok je k dispozícii 8-miestna kabínková lanovka, 4-miestna sedačková lanovka, 2 lyžiarske vleky a 4 lyžiarske vleky pre začiatočníkov a deti. Celková prepravná kapacita dosahuje až 8500 osôb za hodinu. Lyžiarske zjazdovky pre všetky kategórie lyžiarov s celkovou dĺžkou 12 km sú pravidelne upravované. Na svoje si prídu aj nároční a pretekárski lyžiari. Stredisko sa pýši najdlhšou umelo zasnežovanou zjazdovkou na Slovensku. Pre návštevníkov lyžiarskeho strediska Ski Park Ružomberok je k dispozícii skiservis, lyžiarska škola, požičovňa lyžiarskych potrieb, niekoľko stravovacích zariadení a bezplatné parkovisko.

SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922