Ski Čičmany

Lyžiarske stredisko Čičmany je situované na okraji rovnomennej rázovitej obce Čičmany, na južnej strane Rajeckej doliny v okrese Žilina. Stredisko sa profiluje ako rodiné lyžiarske stredisko viac ako lokálneho významu. Vhodné je pre pokročilých lyžiarov ako aj lyžiarov začiatočníkov.

Lyžiarom sú k dispozícii 3 zjazdové trate strednej obtiažnosti a dve kratšie zjazdovky určené pre detských lyžiarov a začiatočníkov. Celková dĺžka lyžiarskych tratí dosahuje 4370 metrov. Zjazdovky sú pravidelne upravované a väčšina z nich je v prípade nedostatku prírodného snehu technicky zasnežovaná. Pre milovníkov bežeckého lyžovania sú k dispozícii dva bežecké okruhy.

V lyžiarskom stredisku Čičmany je prevádzkovaných 5 lyžiarskych vlekov (vrátane detských) s celkovou prepravnou kapacitou 3350 osôb za hodinu. Návštevníci ocenia najmä krátke čakacie doby vleky.

Stredisko je vybavené štandardnou infraštruktúrou. K dispozícii je rýchloobčerstvovacie zariadenie s dostatočnou kapacitou pri údolnej stanici lyžiarskych vlekov, požičovňa lyžiarskej výstroje, skiservis, lyžiarska škola a úschovňa. Parkovanie automobilov je zabezpečené na bezplatnom parkovisku s kapacitou 200 miest. Autobusová zastávka sa nachádza vo vzdialensti 5 minút pešej chôdze od lyžiarskeho strediska.

Lyžiarske stredisko Ski Čičmany
Lyžiarske stredisko Ski Čičmany
SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922