Ski Čertovica

Lyžiarske stredisko Skicentrum Čertovica je situované nad sedlom Čertovica (pri ceste z Brezna na Liptov sa nachádza na pravej strane) v Nízkych Tatrách. Sedlo Čertovica rozdeľuje pohorie Nízkych Tatier na Ďumbierske a Kráľovohoľské Tatry. Je vynikajúco dostupné vďaka ceste 1. triedy, ktorá spája Horehronie a Liptov. Sedlo je súčasťou hlavnej turistickej magistrály, ktorá vedie celým hrebeňom Nízkych Tatier.

V lyžiarskom stredisku Skicentrum Čertovica je k dispozícii päť vlekov vrátane detského a sedem zjazdoviek všetkých obtiažností. Výhodná lokalita a vysoká nadmorská výška (až 1360 m.n.m.) zabezpečujú dostatok prírodného snehu a dlhú zimnú sezónu, od decembra do apríla. Najfrekventovanejšie lyžiarske zjazdovky sú umelo zasnežované.

Pre návštevníkov lyžiarskeho strediska Skicentrum Čertovica sú k dispozícii 2 reštaurácie, ski servis, lyžiarska škola, požičovňa lyží a bezplatné aj platené parkovisko. Pre stredisko je charakteristická nádherná okolitá tatranská príroda, kvalita a dostatok snehu. Chaty a chalupy na horehronskej strane Nízkych Tatier Vám poskytnú cenovo prístupné ubytovanie, výrazne lacnejšie ako ubytovanie priamo v sedle Čertovica, alebo na Liptove.

Lyžiarske stredisko Ski Čertovica
SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922