Skalka aréna

Lyžiarske stredisko Skalka aréna sa nachádza v Kremnických vrchoch v pohorí Veľká Fatra. Je súčasťou rekreačnej oblasti Skalka, neďaleko známeho mesta Kremnica. Skalka aréna má, vďaka svojej nadmorskej výške, geografickej polohe a orientácii, zabezpečené kvalitné snehové podmienky.

Lyžiarske stredsko Skalka aréna je určené pre náročných aj rekreačných lyžiarov. Infraštruktúra lyžiarskeho strediska je prispôsobená aj pre rodiny s deťmi a skupinové lyžiarske pobyty. K dispozícii sú lyžiarske zjadovky ľahkej, strednej aj ťažkej náročnosti v celkovej dĺžke viac ako 5 km. Všetky zjazdovky sú každý deň kvalitne upravované. V prípade nedostatku prírodného snehu sú vybrané zjazdovky zasnežované umelým snehom.

Dopravu v lyžiarskom stredisku Skalka aréna zabezpečuje štvorsedačková lanovka s prepravnou kapacitou 2300 osôb za hodinu a ďalšie štyri lyžiarske vleky. Celková prepravná kapacita lyžiarskeho strediska je 4650 osôb za hodinu.

Skalka aréna je jedno zo stredísk zimných športov na Slovensku, v ktorom je pre milovníkov bežeckého lyžovania pripravených niekoľko kvalitných bežeckých lyžiarskych tratí, ktoré sú určené pre rekreačných ale aj náročných milovníkov bežeckého lyžovania. Všetky bežecké lyžiarske trate sú pravidelne upravované. Každoročne sa tu usporadúvajú najznámejšie slovensé preteky v bežeckom lyžovaní – Biela stopa.

Pre návštevníkov lyžiarskeho strediska Skalka aréna je k dipozícii lyžiarska a snowboardová škola, reštaurácia, niekoľko bufetov s ponukou občerstvenia, ski servis, ski servis a lyžiarska škôlka. Bezplatné parkovanie automobilov je zabezpečené v celom lyžiarskom stredisku.

Prevádzková doba lyžiarskeho strediska Skalka aréna je denne od 09:00 do 16:00.

Lyžiarske stredisko Skalka aréna
Lyžiarske stredisko Skalka aréna
SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922