Ski Mýto pod Ďumbierom

Lyžiarske stredisko Ski Mýto pod Ďumbierom sa nachádza na okraji rovnomennej obce v doline Štiavnička, okres Brezno na Horehroní. Situované je na trase cesty z Pohronia cez sedlo Čertovica na Liptov. Využíva severný svah južnej strany Nízkych Tatier, ktorý vzhľadom na svoju orientáciu a charakter je vhodný pre lyžiarov všetkých úrovní.

V lyžiarskom stredisku Ski Mýto pod Ďumbierom je k dispozícii 4-sedačková lanovka a 5 lyžiarskych vlekov (vrátane detského) s celkovou prepravnou kapacitou 3319 osôb za hodinu. V prípade potreby sú zjazdové trate zasnežované technickým snehom.

Pre návštevníkov strediska je k dispozícii reštaurácia, bufety, sociálne zariadenia, lyžiarska škola, skiservis a požičovňa lyží. Veľkokapacitné bezplatné parkovisko je situované priamo v lyžiarskom areáli. Obec Mýto pod Ďumbierom je známa širokými možnosťami ubytovania v súkromí a miestnych penziónoch. Neďaleké chatové osady (Krpáčovo, Tále) zabezpečia ubytovanie v chatách. Okolité obce poskytujú cenovo výhodnejšie ubytovacie možnosti aké sú priamo v obci Mýto pod Ďumbierom.

Lyžiarske stredisko Mýto pod Ďumbierom

SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922