Jasná-Chopok Sever

Stredisko Jasná-Chopok Sever leží v hornej časti Demänovskej doliny, južne od okresného mesta Liptovský Mikuláš v regióne Liptov. Pre svoju činnosť využíva severné svahy hrebeňa Nízkych Tatier v okolí Chopku, druhého najvyššieho vrchu v Nízkych Tatrách. Tvorí centrum rekreačnej a športovej vybavenosti, turistiky a zimných športov. Je tu sústredená značná ubytovacia kapacita v chatách, chalupách, penziónoch a hoteloch.

Rekreačné stredisko Jasná-Chopok Sever je rozdelené na tri menšie strediská, ktoré sú prepojené vlekmi a lanovkami (Záhradky, Biela púť a Otupné). Celkovo sa tu nachádza 11 lyžiarskych vlekov, 5 sedačkových lanoviek a 1 kabínková lanovka s prepravnou kapacitou spolu 16 430 osôb za hodinu. 20 lyžiarskych jazdoviek všetkých úrovní má celkovú dĺžku 24 244 m. Severné svahy Chopka sú známe masívnou snehovou pokrývkou, ktorá v zimnom období dosahuje viac ako 2 metre.

Pre milovníkov skialpinizmu je od 15.12. do 30.4. sprístupnený skialpinistický areál Chopok v hrebeňovom úseku Sedlo Poľany – Krúpovo sedlo.

Jasná-Chopok Sever
Jasná-Chopok Sever
SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922