Jasná-Chopok Juh

Lyžiarske stredisko Jasná-Chopok Juh sa nachádza na južných svahoch Chopku v Nízkych Tatrách, v závere Bystrej doliny na Horehroní, 22 km od okresného mesta Brezno. Pri priaznivých snehových podmienkach je to jedno z najvýznamnejších lyžiarskych stredísk s výbornými podmienkami pre veľmi náročných a stredne náročných lyžiarov. Veľmi obľúbené je medzi nadšencami freeridu a to vďaka širokým pláňam v 2 freeridových zónach mimo 10 km vyznačených a upravených zjazdoviek.

Lyžiarske stredisko Jasná-Chopok Juh je podľa nadmorskej výšky rozdelené do dvoch stredísk: Srdiečko a Kosodrevina. 6 vlekov a 1 sedačková lanovka majú kapacitu 5295 osôb za hodinu. Lyžiarske zjazdovky majú celkovú dĺžku 10 040 metrov a siahajú takmer až na vrchol Chopku do nadmorskej výšky 2004 metrov.

Jasná-Chopok Juh poskytuje možnosti aj pre skialpinistov. V termíne od 15.12. do 30.4. je v prevádzke skialpinistický areál Chopok – Juh v hrebeňovom úseku Dereše – chata M. R. Štefánika, ohraničený líniou Dereše – Oblaz a dolinou Trangoška.

Lyžiarske stredisko Jasná-Chopok Juh
Lyžiarske stredisko Jasná-Chopok Juh


SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922