Ski Jasenská dolina

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina je situované na turčianskej strane Veľkej Fatry, 12 km juhovýchodne od mesta Martin. Jasenská dolina patrí medzi najznámejšie veľkofatranské doliny. Stredisko je prístupné autom priamo až k parkovisku v areáli z obce Belá – Dulice. Počas hlavnej sezóny premáva priamo do strediska prímestská linka z autobusovej stanice v Martine (smer Belá – Necpaly).

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina je administratívne rozdelené na dve časti: Kašová a Lehota. V prípade dobrých snehových podmienok spoločnosť prevádzkujúca lyžiarske stredisko Jasenská dolina prevádzkuje aj lyžiarske vleky v stredisku Piatrová pri Vrútkach.

Stredisko Kašová sa nachádza v dolnej časti Jasenskej doliny a primárne je určené pre rodinnú dovolenku. K dispozícii je 4-miestna sedačková lanovka a 6 lyžiarskych vlekov. Lyžiarske trate sú pravidelne mechanicky upravované a po celej dĺžke osvetlené. V prípade potreby sú zjazdovky zasnežované technickým snehom.

Stredisko Lehota sa nachádza v strednej časti Jasenskej doliny, približne 1 km od strediska Kašová. K dispozícii je jeden lyžiarsky vlek s prepravnou kapacitou 700 osôb za hodinu. Priamo pri vleku sa nachádza parkovisko. Lyžiarske zjazdovky sú strednej úrovne obtiažnosti a sú pravidelne mechanicky upravované. Stredisko Lehota nemá možnosť technického zasnežovania.

Súčasťou lyžiarskeho strediska Jasenská dolina je bezplatné parkovisko, skiservis, požičovňa lyžiarskej výstroje, 4 bufety a samoobslužná jedáleň. V stredisku sa organizuje večerné lyžovanie.

Lyžiarske stredisko Jasenská dolina
Lyžiarske stredisko Jasenská dolina
SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922