Čertovica STIV

Lyžiarske stredisko STIV Čertovica je situované na juhovýchodných svahoch nad sedlom Čertovica (pri ceste z Brezna na Liptov sa nachádza po ľavej strane) v Nízkych Tatrách. Sedlo Čertovica rozdeľuje pohorie Nízkych Tatier na Ďumbierske a Kráľovohoľské Tatry. Je vynikajúco dostupné vďaka ceste 1. triedy, ktorá spája Horehronie a Liptov. Sedlo je súčasťou hlavnej turistickej magistrály, ktorá vedie celým hrebeňom Nízkych Tatier.

V lyžiarskom stredisku STV Čertovica sú k dispozícii dva vleky vrátane detského a tri zjazdovky strednej a ľahkej obtiažnosti, ktoré sú denne mechanicky upravované. Výhodná lokalita a vysoká nadmorská výška (až 1380 m.n.m.) zabezpečujú dostatok prírodného snehu a dlhú zimnú sezónu. V prípade potreby sú zjazdovky mechanicky zasnežované.

Pre návštevníkov lyžiarskeho strediska STIV Čertovica je k dispozícii ski servis, lyžiarska škola, bistro a bezplatné parkovisko. Stredisko je zaujímavé hlavne pre nádhernú okolitú prírodu, minimálnu čakaciu dobu na vlekoch a rôzne typy cenovo prístupných lyžiarskych lístkov. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku na Slovensku lyžovačkou na Čertovici, odporúčame Vám ubytovanie na horehronskej strane sedla Čertovica. Chaty na tejto strane sú výrazne lacnejšie ako ubytovanie priamo v sedle alebo na Liptove.

Od roku 2019 je lyžiarske stredisko prevádzkované formou „na objednávku“ tzn. že je možné si telefonicky objednať prevádzku jedného či oboch vlekov. Taktiež sú aj „bežné“ dni, kedy lyžiarske stredisko je v prevádzke aj pre verejnosť.

Lyžiarske stredisko STIV Čertovica

SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922