Priamy predaj – výhody a nevýhody

Pre priamy predaj ubytovania je charakteristická komunikácia medzi majiteľom ubytovacieho zariadenia a klientom bez sprostredkovateľa. Táto forma predaja sa realizuje prostredníctvom nezávislých aktivít ubytovateľa (samostatná webstránka ubytovacieho zariadenia, inzercia a pod.), alebo prostredníctvom špecializovaných stránok ktoré sústreďujú prezentácie ubytovacích zariadení s priamym kontaktom na majiteľov (tzv. databázy ubytovania).

Po výbere vhodného objektu, záujemca o ubytovanie sám a na vlastné náklady kontaktuje ubytovateľa. Klientom odporúčame nadviazať aspoň telefonický kontakt s ubytovateľom z dôvodu overenia serióznosti.

Mnohí ubytovatelia nepracujú s elektronickou poštou a preto jediným spôsobom overenia dostupnosti ubytovacieho zariadenia je telefonický kontakt. Zásadným problémom stránok s priamym kontaktom na ubytovateľa sú neaktualizované obsadenosti a cenníky ubytovacích zariadení. Preto počas hlavných rekreačných sezón môžu byť komunikačné náklady klientov vysoké a o čase strávenom hľadaním vhodného a voľného ubytovania ani nehovoriac. (Stal sa nám prípad, že sme horko-ťažko na piatykrát telefonicky kontaktovali ubytovateľa a ten nám oznámil, že nami požadovaný termín má už pol roka rezervovaný a že on emaily nečíta, lebo to má na starosti jeho syn, ktorý pracuje v Taliansku).

Problémové bývajú aj informácie uvádzané na vlastných webstránkach ubytovacích zariadení (česť výnimkám). Často neuvádzajú informácie o rezervovaných termínoch a majú neaktuálne cenníky. Je to spôsobené tým, že pre ubytovateľov tieto stránky vytvorila a prevádzkuje iná osoba.

Agentúra HolidayREAL odporúča záujemcom o ubytovanie prenajať si chatu prostredníctvom sprostredkovateľa. Vzhľadom na naše časté a nadštandardné kontakty s ubytovateľmi vieme v niektorých prípadoch ovplyvniť cenu pobytu. V prípade, že chata ktorú ste si vybrali je obsadená, môžeme Vám ponúknuť iný objekt, nakoľko máme aktuálne informácie o výhodných prenájmoch „na poslednú chvíľu“. Samozrejmosťou je, že Vám poskytneme spätnú väzbu získanú od predchádzajúcich klientov aby ste mali istotu, že chata ktorú ste si vybrali dosahuje Vami požadovanú úroveň.

Team Agentúry HolidayREAL

SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922