Plážové kúpalisko pri Tornali

Plážové kúpalisko je situované v rekreačnej oblasti na juhu mesta Tornaľa v okrese Revúca, región Gemer. Vzhľadom na vynikajuce klimatické podmienky a možnosti rekreácie je vyhľadávaným miestom pre domácich ako aj zahraničných návštevníkov.

Centrom rekreačného strediska je plážové kúpalisko s rozlohou až 1,5 hektára, ktoré bolo vytvorené ako umelá vodná nádrž napĺňaná artézskou, mierne ohriatou vodou z jaskyne Morské oko. Hĺbka prírodného kúpaliska dosahuje až 2,2 metra, ale pre deti je ohradený samostatný priestor.

Zvláštnosťou a turistickým lákadlom tejto rekreačnej blasti je samotná jaskyňa Morské oko, čo je mohutná priepasť zaplnená podzemnou mierne ohriatou vodou. Jaskyňa je sprístupnená pre potápačov.

Súčasťou rekreačnej oblasti je aj plavecký bazén 50 x 25 metrov s hĺbkou 1,3 metra. Počas letnej turistickej sezóny je v rekreačnom stredisku prevádzkovaný lunapark, čo ocenia najmä rodiny s deťmi. V blízkosti plážového kúpaliska je k dispozícii vrt minerálnej vody z hĺbky 155 metrov. Voda z tohto vrtu má chemické zloženie rovnaké ako jedna z voľnopredajný balených minerálnych vôd.

Rekreačné stredisko je vybavené kompletnou infraštruktúrou. Stravovanie je možné v reštaurácii a niekoľkých stánkoch rýchleho občerstvenia. Drobnosti na kúpanie pre deti a dospelých je možné zakúpiť u miestnych stánkových predajcoch. Súčasťou rekreačného strediska je aj kemp s ponukou ubytovania v turistickej ubytovni.

Plážové kúpalisko pri Tornali
Plážové kúpalisko pri Tornali
SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922