Jasná v lete

Jasná-Nízke Tatry je stredisko športových a rekreačných aktivít nachádzajúce sa v blízkosti obce Demänovská Dolina na Liptove. Situované je na začiatku Demänovskej doliny v pohorí Nízke Tatry. V zimnom období je prevádzkované ako lyžiarske stredisko Jasná-Nízke Tatry. 

Centrum aktivít strediska Jasná-Nízke Tatry je sústredená na vyhliadkový vrchol Chopok, ktorý je aj v letnom období dostupný lanovkami zo severnej (Liptov) aj z južnej (Horehronie) strany. Stredisko ponúka množstvo športových a rekreačných aktivít s rôznymi úrovňami obtiažnosti pre široké vrstvy návštevníkov:

  • Lanovky – smerujúce na vrchol vyhliadkového kopca Chopok zo severnej aj južnej strany. Panoramatické výhľady na končiare ako aj turistika po hrebeni Nízkych Tatier.
  • Turistika – množstvo značených turistických a trekingových trás všetkých obtiažností. Nájdete tu trasy pre rodiny s deťmi, náročné trasy pre ktoré je potrebné mať určitý stupeň fyzickej pripravenosti a znalostí ako aj veľmi náročné trasy, ktoré je možné absolvovať iba s horskými vodcami.
  • Giant Bike Park Jasná – bike park s traťami rôznych obtiažností využívajúci chrakteristiky terénu a umelé drevené prekážky. Najľahšiu turistickú trať je možné zísť aj na kolobežke. Súčasťou strediska je požičovňa bicyklov, kolobežiek a príslušenstva.
  • Detské atrakcie – nafukovací hrad, trampolína, drevené vyrezávané sochy zvierat z Nízkych Tatier, pieskovisko, historické lanovky, originálne tobogánové preliezky, hojdačky a detská knižnica.
  • Člnkovanie – člnkovanie a vodné bicykle na jazierku v Jasnej s výhľadom na Chopok.
  • Nordic Walking – pripravené trasy pre Nordic Walking ľahkej, strednej aj ťažkej obtiažnosti.
  • Detská mini ZOO – je určená pre najmenších návštevníkov strediska a nachádza sa v blízkosti Wellness Hotela Grand.
Letné atrakcie rekreačného strediska Jasná
Letné atrakcie rekreačného strediska Jasná
SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922