A038 – chata v rekreačnom stredisku v Patinciach

Poloha:   chata sa nachádza v rekreačnom stredisku pri vstupe do areálu termálneho kúpaliska Patince, 17 km od Komárna smerom na Štúrovo v oblasti najdlhšieho slnečného svitu a najvyšších teplôt nameraných na území Slovenskej republiky. Rekreačný areál o rozlohe 27 ha bol vybudovaný v okolí termálneho prameňa, ktorý vyviera z hĺbky 180-200 m a má teplotu 27 oC.

Popis:   dvojpodlažná chata poskytuje celoročné ubytovanie pre 11 osôb (8 stálych lôžok + 3 prístelky). K dispozícii je spoločenská miestnosť s kuchynským kútom, dve spálne, dve detské izby a kúpeľňa so sprchovacím kútom a WC. Teplá i studená pitná voda je dostupná v kuchyni i soc. zariadení. Vykurovanie je zabezpečené elektrickými ohrievačmi.

Cenník:    ceny sú uvedené za osobu na jednu noc vrátane spotrebovanej el. energie:

  • letná sezóna: dospelý 11,00 € / noc, dieťa do 12 rokov 8,80 € / noc
  • zimná sezóna: dospelý 11,00 € / noc + spotreba elektrickej energie samostatne dieťa do 12 rokov 8,80 € / noc
  • mimosezóna: dospelý 11,00 € / noc, dieťa do 12 rokov 8,80 € / noc
  • Silvestrovský pobyt: dohodou

Minimálny počet platiacich ubytovaných osôb je 6.
Deti do 3 rokov ZDARMA.

Interiér:
PRÍZEMIE: spoločenská miestnosť spojená s kuchynským kútom (3 prístelky, TV, CD prehrávač, jedálenský stôl, sendvičovač, ventilátor) a kúpeľňa so sprchovacím kútom a WC. Kompletne zariadený kuchynský kút obsahuje 2 x chladničku s výparníkom, el. sporák s rúrou, mikrovlnná rúru a rýchlovarnú kanvicu.

1. PODLAŽIE: 2 x spálňa s manželským lôžkom (FTV, rádio, ventilátor), 2 x detská izba s poschodovou posteľou a zastrešená terasa.

Exteriér:   z troch strán oplotený pozemok, ohnisko s posedením, terasa, záhradný nábytok, detské ihrisko (2 hojdačky a pieskovisko s hračkami). Parkovanie automobilov je zabezpečené pri objekte (zdarma) a na parkovisku pri chate za poplatok 10 € na týždeň (platí sa iba počas sezóny).

Rekreačné možnosti v blízkosti obce Patince:

LETO: Letné termálne kúpalisko Patince (pláže, rekreačný detský bazén, športový bazén, plavecký bazén, sedací bazén, malý destský bazén, tobogánový svet, ihriská, bufety a reštaurácie, vodné bicykle), Wellness centrum (bazénový svet, saunový svet, masáže, plážový volejbal, fitness, tenis, golf), cykloturistika (Podunajská časť Dunajskej cyklistickej cesty Komárno – Patince – Mužľa – Štúrovo), jazda na koni, vínna cesta, jazero Virt (prírodné kúpanie, rybolov) – 3 km, rieka Dunaj (prírodné kúpanie, rybolov, člnkovanie, vodné športy, vyhliadkové plavby po Dunaji) – 3 km, rekreačný komplex Vadaš Štúrovo (termálne kúpalisko Vadaš) – 34 km.

TURISTICKÉ ATRAKCIE: Národná kultúrna pamiatka Rímsky vojenský tábor v Iži – 5 km, mesto Komárno (Komárňanský pevnostný systém, Podunajské múzeum Komárno) – 13 km, Štúrovo (Most Márie Valérie, Kalvária, Ostrihomská bazilika) – 34 km.

Infraštruktúra:   obchod 50 m, reštaurácia 100 m, pohostinstvo 100 m, pošta 6 km, zastávka autobusu 20 m, vlak 17 km.

SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922