A014 – Chata v obci Dedinky na brehu priehrady Palcmanská Maša v Slovenskom raji

Poloha:   Útulná chata v oblasti Slovenského raja, v obci Dedinky (okres Rožňava), nachádzajúcej sa na brehu vodnej nádrže Palcmanská Maša v chatovej oblasti obklopenej lesmi lesmi a lúkami, čo z nej robí ideálne miesto na relax a oddych alebo na strávenie dovolenky. Chata je určená iba pre hostí.

Poloha chaty je ideálna pre rôzne typy aktivít. V letnom období je vhodná pre turistov, cyklistov, rybárov a milovníkov vodných športov, v zimnom období si na svoje prídu milovníci lyžovania.

Popis:    Dvojpodlažná chata poskytuje celoročné ubytovanie pre maximálne 10 osôb. K dispozícii je spoločenská miestnosť, tri spálne, kompletne zariadená kuchynka s jedálenskou časťou, kúpeľna s toaletou a samostatná toaleta.

Súčasťou vybavenia chaty je WiFi pripojenie na internet.

Cenník:    Ceny prenájmu sú uvedené za celú chatu na jednu noc, vrátane spotrebovaných energií:

  • letná sezóna, 15.04. až 15.10.: 130 € / chata na noc
  • zimná sezóna, 16.10 až 14.04. : 140 € / chata na noc

Domáci miláčik je povolený iba so súhlasom majiteľa.

Interiér: Spoločenská miestnosť poskytuje dostatok priestoru pre celú rodinu alebo skupinu priateľov a je vybavená kozubom na pevné palivo, pohodlnou sedačkou a televízorom.

Kompletne zariadená kuchynka je oddelená od jedálenskej časti barovým pultom. Súčasťou vybavenia kuchynky je elektrický sporák, mikrovlnka, rýchlovarná kanvica a chladnička s mraziacim boxom.

V chate sa nachádzajú dve trojlôžkové a jedna štvorlôžková izba. Celkovo je k dispozícii 10 stálych lôžok.

Hygienické zariadenie pozostáva z kúpeľne so sprchovacím kútom a toaletou. K dispozícii je aj samostatná toaleta.

Exteriér:   Chata je umiestnená na oplotenom pozemku pri brehu priehrady Palcmanská Maša.

Priestranná terasa vám umožní vychutnať si nádherný výhľad na hladinu vody a okolitú prírodu Slovenského raja. Drevené stoly na terase vytvárajú ideálne miesto na posedenie s rodinou alebo priateľmi.

Pre rodiny s deťmi je k dispozícii detské ihrisko, ktoré určite najviac poteší najmenších návštevníkov. So šmýkačkou, lezeckou stenou, hojdačkami, šplhacím lanom a pieskoviskom budú mať deti nekonečnú zábavu a možnosť byť vonku na čerstvom vzduchu.

Dospelí určite ocenia ohnisko a čas strávený pri opekaní alebo na oddychujúc na terase. Exteriér chaty je navrhnutý tak, aby poskytoval komfort a vyžitie pre každého návštevníka.

Parkovanie je zabezpečené priamo v areáli chaty a ďalšie parkovacie miesta sú k dipozícii pred chatou.

Okolie: V blízkom okolí chaty sa nachádza množstvo atrakcií a turistických miest, ktoré stoja za návštevu. Medzi najznámejšie patrí Dobšinská ľadová jaskyňa, jedna z najkrajších jaskýň na Slovensku. V blízkom okolí ďalej nájdete Zejmarskú roklinu, Geravy, Stratenskú pílu a Stratenský kaňon, ktoré ponúkajú fascinujúce prírodné scenérie a možnosti pre pešiu turistiku a výlety.

Havrania skala a Ranč pod Ostrou skalou sú ďalšie zaujímavé lokality v blízkosti chaty, ktoré sú ideálne pre milovníkov turistiky a prírody. Okrem toho sa v okolí nachádza aj viacero historických pamiatok, ako je Kaštieľ Betliar, Spišský hrad, Muránsky hrad a Kláštorisko, ktoré sú bohaté na kultúrne dedičstvo a históriu regiónu.

SlovenskaDovolenka.sk © 2007-2023
E-mail: kontakt@slovenskadovolenka.sk
Mobil: +421 (0) 902 406 922